18 november 2018

Käsitööpäev

3. novembril sai teoks meie käsitööklubi eestvedamisel Põlva valla käsitööringide suur ühine käsitööpäev Himmaste külakeskuses. Kutsusime käsitöörahva kokku, et üksteisega rohkem tuttavaks saada, mõtteid ja ideid vahetada ja näha, mida teised teevad. Avasõnad ütlesid korraldaja poolt Põlva Käsitööklubi juhataja Mare Põld ja vallavalitsuse poolt abivallavanem Janika Usin, kes ka ise käsitööga tegeleb ja sellelgi päeval oma MTÜ-ga Väärt Värk väljas oli.Käsitööringid tutvustasid end ja oma tegemisi, olid ka mõned õpitoad.

Himmastes tegutseva seltsingu Nobedad Näpud väljapanek oli mitmekesine - alates lapivaipadest kuni heegeldatud loomakesteni. Õpitoas sai tutvuda inglise pabertehnikas vanaema lilleaia lapitehnikaga.Tännassilma seltsing Rukkilill oli näitusele toonud eelkõige paberpunutised, märkmikud, karbid ja muudki põnevat.MTÜ Väärt Värk annab uue elu päevinäinud mööblile.Põlva Perekeskus tõi välja erinevates tehnikates kunstiteosed.Päevakeskuses on üks eriline vaip puuga, mida vastavalt aastaajale kaunistatakse kas pühademunadega, jõulukaunistustega või siis värviliste sügislehtedega nagu pildil näha. Ka neil oli palju kauneid maale eri tehnikates.Vastse Kuuste käsitöötuba tegeleb usinalt taaskasutusega.Ahja Tegusad Totsid hoiavad samuti au sees taaskasutust. Meie Põlva Käsitööklubi näituselaud oli esindatud lapitöö, kudumise-heegeldamise ja veel paljude käsitööliikidega. Töötoas õpetas Ester makrameetehnikas käevõrude sõlmimist. Oli ka kaugemaid külalisi - MTÜ Vana-Võromaa Käsitüü esindajad oma kaunite meistriteostega.Loomulikult oli kohal ka meie "raudvara", kauaaegsed käsitööõpetajad ja klubi eestvedajad - Asta Tagel ja Heli Raidla. Pildil koos Janika Usinaga.


Päeva lõpus aga tuli üllatus lõõtsameister Heino Tartese näol. Temaga ühines ka Johanna, kelle ema Tiia Johanson on seltsingu Rukkilill eestvedaja.


Aitäh kõikidele, kes tulid. Oli väga tore päev!

Kõiki pilte saab näha SIIT.
Pilte tegid Merike Verev, Mare Põld, Taivi Kaldma ja Janika Usin. 

1 kommentaar: