16 detsember 2018

Lapivaip 100 raamatuesitlusel

Nagu te teate, võtsid kolm meie Käsitööklubi liiget osa üle-eestilisest projektist Lapivaip 100. Sellest oleme eelnevalt oma blogis ka kirjutanud - SIIN. Nüüd lõpuks jõudis kaante vahele ka raamat. Laupäeval, 15. detsembril, esitleti raamatut Tartu Ülikooli Raamatukogus, kus on praegu üleval ka Lapivaipade näitus. Seda saab vaadata seal jaanuari lõpuni. Põlvasse peaks näitus jõudma kevadel, anname edaspidi täpsemat infot.

Nüüd väike ülevaade raamatuesitluselt.
Mõnusat muusikat (viiul ja laul) tegi noor Tartu koolitüdruk Marta Külaots.


Avasõnad ütleb Tartu linnapea Urmas Klaas.


Lapivaip 100 projekti eestvedaja Sirje Pakler (Meremäe Meieselts Meroos).


Ja teine eestvedaja Ilme Aim (Vastseliina Käsitööühing).


Reklaamibüroo Artwerk esindaja Anu Pluum, kes lapivaiba raamatu kujundas, rääkis et see on nende firma üks ilusamaid töid. 


 Tartu Linnavalitsus oli üllatusena meile katnud tervituslaua šampuse ja suupistetega.Edasi suundusime juba kolmandale korrusele näitust vaatama, mis siis et paljud olid näitust siin või seal külastanud, ikka leidus mõni vaip, mida nagu polekski varem näinud.


Selline pilt avanes kolmandalt korruselt alla letile, kust vaibategijad ja hooandjad said kätte kaunid Lapivaip 100 albumid.


Meie vaibategijatest oli kohal Taivi Kaldma. Pildil oma vaiba "Jaanituli" juures ja väga ilus raamat käes.Piltide autorid Malle Mets ja Taivi Kaldma.

1 kommentaar: