20 jaanuar 2019

Muuseumipäev ERMis

Reedel, 18. jaanuaril toimus ERMis Käsitööliidu 90. sünnipäevale pühendatud muuseumipäev. ERMi sisenedes aga püüdis meie pilke kõigepealt näitus Ajatus. Näitusel olid esindatud erinevad käsitööliigid, alates kudumisest-heegeldamisest kuni sepatöö, vaseliste ja vitspunutisteni. Kokku 32 tunnustatud meistri tööd, igaüks neist eksponeeritud suurel keral, mis kokku moodustasid uhke planetaariumi.

Muuseumipäeva üritus algas hommikukohviga, seejärel suundusime Hurda saali, kus kuulasime mitmeid ettekandeid. Avasõnad ütles Käsitööliidu esinaine Liina Veskimägi-Iliste, samuti tervitas meid ERMi direktor Alar Karis.


Palju õnne läheneva 90 aasta juubeli puhul sooviti ERMis üle 20 aasta töötanud etnoloog Kalju Konsinile.


Esimese loengu pidas Riina Reinvelt, teemaks Eesti mustrisalv: ajatu ja moodne. Meile tehti rännak kaugetest esivanemate mustritest kuni tänapäevani välja.Teine ettekanne oli Reet Piirilt: Eesti Kodutöönduse Edendamise Keskseltsi ja UKU esemed ERMis. 

Ja lõpetuseks rääkis Maire Kuningas huvitavatest leidudest ERMi kogudes. Ta oli valinud teemaks hobused. Kõige enam olid esindatud saanitekid ja vaibad, samuti õllekapad, kust hobuse motiivi leida võib.
Peale ettekandeid saime uudistada ka väikest väljapanekut Eesti Kodutöönduse Keskseltsi ja UKU esemetest, mis olid vaid selleks päevaks välja toodud.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar