24 aprill 2010

XV vabariiklikud käsitööpäevad Muhus ja Saaremaal

23.-24.aprillil käis meie Käsitööklubi väike esindus järjekordsetel käsitööpäevadel. Esimese päeva veetsime Muhumaal. Jõudsime kohale varakult ja meid suunati kohe näitust vaatama. Muhu kooli tikkimisringi õpilaste ja õpetajate tööd olid väga kenad ja inspireerivad. Kohe sissejuhatuseks selline ports ilu! Näitusel oli ka portselanimaali väljapanek.Peale näituse uudistamist ja kohvipausi oli juba ülejäänud rahvas ka kohale jõudnud ja Muhu Põhikooli saalis kuulutati käsitööpäevad avatuks. Tervitusi edastasid käsitööpäevade korraldajad, Muhu vallavanem, Käsitööliidu esinaine Liivi Soova ja teised.


Järgnes maitsev lõunasöök kooli sööklas ja edasi läksime mitmes grupis ringkäigule mööda Muhumaad. Meie grupp alustas Koguvast, Muhu muuseumist. Üks väga muhe ja hea jutuga Muhumaa mees Meelis Mereäär tutvustas meile muuseumi ja õhtusel peol laulis ja mängis meile karmoškat ka. Koguva külast saime igatahes hea ülevaate. Alustades J.Smuuli sünnikodust, taludest ümberringi ja lõpetades muhumustriliste pesupulkade maalimisega. Välja talu ühes majas olid vanad Muhu käsitööd ja projekti INEXTEX raames valminud käsitööd.
Eriliselt pilkupüüdev oli muhu tikandiga kleit, millega on esinenud Heidy Tamme ja mille ta kinkis Muhu muuseumile.


Järgmise peatuse tegime Hellamaa külakeskuses, kus huvilised said õppida Muhu tikandit ja uudistada jälle ilusat Muhu naiste näputööd. Meie naised vaatasid suure huviga muhu pättide tallutamist.
Piiril imetlesime puidutööde näitust ja külastasime pisikest käsitööpoekest.


Õhtul olime oodatud taas Koguvale, Vanatoa turismitallu. Meid ootas õhtusöök ja muhulaste etteasted. Demonstreeriti muhu rahvarõivaid, kõige vanematest kuni uuemateni välja ja lõpuks ka tänapäevased muhu-ainelised komplektid.
Rahvatantsu ja laulu jagus pikaks ajaks. Keegi polnud väsinud ja pidu jäigi meist edasi kestma, kui meie Kuressaare poole teele asusime. Ööbisime Kullerkupu külalistemajas.

Laupäeva hommikul äratas meid lumesadu! Õnneks laadale minekuks oli lumi läinud ja ilm taas kuiv. Päikegi tuli pikapeale välja! Kuressaare kultuurikeskuses toimus maakondade laat, kus meiegi oma näputööd lettidele välja panime.


Peale lõunat asusimegi juba koduteele. Ei saa kuidagi jätta mainimata, et meid sõidutas maailma parim bussijuht Heino Tartes, kes peale meie ühes paigast teise vedamise mängis ka pilli ja peale selle teeb temagi käsitööd! Aitäh, Heino!


Aitäh kõigile käsitööpäevade korraldajatele! Meie juba koduteel tikkisime Muhu tikandit! :)

Pilte tegime ka päris palju, neid näeb siit!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar