26 juuni 2010

Võru - Rõuge - Haanja

Teate küll seda ütlust, et enne kui sõidad Pariisi... Meie võtsime nõuks külla minna oma lähimatele naabritele Võrumaal. Laupäeva hommikul startisime Võru linna suunas ja esimese peatuse tegime Hõbõnöpsi poes. Meie edasine plaan nägi ette mõnd turismitalu külastust, ajaloolist Eesti Ema monumendi avamist, Rogosi mõisa ja piknikku Plaanil.

Kõigepealt jõudsime Arossa Villasse. Peremees tutvustas meile hooneid nii väljast kui seest, rääkis talu ajaloost ja sellest, millega tegeletakse tänapäeval. Juttu jätkus kauemaks. Järgmisse planeeritud kohta me ei jõudnudki, aga ongi põhjust jälle naabritele külla minna! :)Rõuge oli meie järgmine peatus. Esmalt kohtusime Rõuge Maanaiste Seltsi esinaise Liki Kalma´ga ja tutvusime teineteise tegemistega.


Siis imetlesime Ööbikuoru kaunist loodust:


Ja tänase päeva tähtsündmus oli Eesti Ema monumendi avamine. Meil on suur rõõm, et saime osa võtta kaunist, pidulikust ja ajaloolisest sündmusest. See muutis päeva eriliseks.Nüüd olid kõhud kõigil juba tühjad ja buss vuras Plaani kohviku poole. Seal võttis meid vastu lahke pererahvas ja me tundsime ennast väga oodatutena.Meie viimane peatus oli Rogosi mõisas. Täna oli seal just Unustatud mõisate külastuspäev, nii et saime põhjalikumalt selle kohaga tutvuda. Mõisa park on ka imeilus. Huvitav oli vanavara näitus ja maalitud katusekivide näitus. Mõned meist tõid koju kaasa Armastuse krati!
Tegelikult oli meil veel üks väike peatus Asta pool. Tänasime toredat bussijuhti ja jätsime hüvasti kuni sügiseni, et suvest energiat ammutada ja siis taas uut hooaega alustada!


Jutule jätkuks vaadake pilte ka!

Sooja ja päikeselist suve!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar